Kurk on suurepärane B-vitamiini allikas, mis mõjutab aju tööd ja sinu tuju. Kui vajad kiirelt energiat, siis unusta karastusjoogid ja kohv ning söö hoopis värsket kurki.

Suvel on mõistlik kurki ka niisama krõmpsutada. Kurgis on 95% vett, mis niisutab sinu organismi ja aitab kehal toksiine (kahjulikke aineid) väljutada. Kuna kurgis on vähe kaloreid ja palju vett, siis on ta ideaalne toit neile, kes üritavad kehakaalu kontrolli all hoida.

Kas sa tead vähemalt ühte last, kellele meeldib haige olla? Sinu tervis sõltub paljuski sellest mida sa sööd. Miks? Sest meie keha vajab toimimiseks kindlaid ained. Oled kindlasti  kuulnud vitamiinidest, need aitavad hoida meid tervetena.

Kurgis on olemas pea kõik vitamiinid, mida inimene igapäevaselt vajab. A-, B- ja C-vitamiinid toetavad immuunsüsteemi ja annavad energiat.

Tee endale ja sõpradele kurgist jõujook: lisa selle spinatit ja porgandit ning püreeri. Jäta kindlasti koor sisse, sest selles on palju C-vitamiini, mis kulub viiruste hooajal marjaks ära.

Värske kurgi söömine aitab halva hingeõhu vastu. Õhus ja ka meie suus on palju erinevaid bakterid. Võta kurgiviil ja suru see kurgulakke 30-ks sekundiks. Kurgis olevad ained hävitavad halba suulõhna tekitavad bakterid.

Kurgis on nahale vajalikke mineraalaineid. Selles on rikkalikult kaaliumi, magneesiumi ja räni. Siit ka põhjus, miks nii paljud ilutooted sisaldavad kurki.

Kurk teeb juuksed ja küüned siledaks. Kui sa sööd mitu korda nädalas värsket kurki, muutuvad küüned ja juuksed siledamaks. Lisaks soodustab kurgisöömine juuksekasvu. Värske kurgi mahl sobib suurepäraselt peapesujärgseks juuste loputamiseks. See muudab juuksed tugevamaks ja hoiab neid väljalangemise eest.

Veel üks tore asi, järgmine kord enne kui lähed duši alla, hõõru vannitoa peegel kurgiviiluga üle, see ei lase peeglil uduseks minna! 🙂

Artikli koostas Räpina Aianduskooli aedniku eriala esimese kursuse õpilane
Yulia Taro