Hea sõber! On aeg esimene projektinädal kokku võtta.

Esimene projektinädal (19.-25.02) oli täis põnevust, palju uut ja huvitavat! Alates 19. veebruarist algas meie ühine hariliku kurgi ja kareda pisimeloni kasvatamine. Paljud rühmad jõudsid seemned ära külvata ning nädala lõpp tõi meile esimesi üllatavaid teateid taimede tärkamisest. Ilmselt keegi ei oodanud, et kurgi taimed nii kiiresti tärkavad. Edasi tuleb nüüd kindlasti jälgida, et muld läbi ei kuivaks ja ere päike taimedele liiga ei teeks. Siiski tuleb tähelepanu pöörata valgusele. Valguse puuduses venivad taimed välja, see tähendab, et idulehtede alune vars kasvab hästi pikaks. Selle vältimiseks aseta taimed valgusküllasesse kohta. Kui aga päike hakkab paistma, kaitse taimi. Ere päike võib tekitada taimedele päikesepõletuse, misjärel võivad väikesed taimed hukkuda.

Väetamist praegu veel ei ole tarvis teha. Nii noored taimed toituvad seemnes olnud ja mullas olevatest toitainetest. Lihtsalt jälgi, et taimekestel oleks piisavalt niiskust ja valgust. Soojusega ei tohiks probleeme olla, sest õues valitsevate külmade ilmade tõttu töötavad meie küttesüsteemid ning ruumid on piisavalt soojad. Küll aga jälgi, et ruumide tuulutamisel ei satuks õues olev külm õhk taimedele.

Esimene projekti nädal oli sünnipäeva, Eesti Vabariigi sünnipäeva nädal. Kindlasti tegime Eestile kingitusi ja tähistasime kõik seda väärikat sünnipäeva üheskoos ja rõõmsalt. Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaga oli seotud ka meie nädala nipp “Eesti saab 100 aastaseks! Palju õnne! Tähistame üheskoos ja sõbralikult… ”

Algasid ka viktoriin ja kaks konkurssi. Kes veel ei ole jõudnud viktoriini esimesele küsimusele vastata, siis projekti teise nädala jooksul saab seda teha. Konkursidest algas projektipäeviku konkurss ja fotokonkurss “Makropilt”. Need mõlemad kestavad aprilli lõpuni, mil kestab projekt.

Mida aga toob teine projekti nädal (26.02.-4.03.)? Kuna kooliõpilastel on vaheaeg, siis uut viktoriini küsimust me ei esita. Kindlasti jälgige külvatud seemnete tärkamist ja täitke katse tabelit (kui seda veel tehtud pole). Täitke projektipäevikut, et meiegi saaksmine aimu, kuidas projektis osalemine kulgeb. Otsi projekti kodulehelt üles uus nädala nipp.

Projekti meeskond soovib kõigile mõnusat taimede kasvatamise katsetamist!