Head sõbrad!

Märts on alanud ning aeg on kokku võtta projekti teine nädal.

Kuna koolides oli vaheaeg, siis teine projektinädal möödus rahulikult, kuid taimede tärkamise ootuses. Paljud rühmad, kes jõudsid seemned projekti esimesel nädalal ära külvata, andsid teada, et hariliku kurgi ‘Dolomit’F1 taimed tärkavad jõudsalt. Nädala teises pooles tulid ka esimesed teated mehhiko pisikurgi esimeste taimede tärkamisest.

Teise nädala nipp oli: “Tähista võite! Ära unusta end kiita, kui midagi korda läheb”. Esimeste taimede tärkamine ongi suur võit. Iga tärganud taim on meile esimene kordaminek. Edasi saavad ainult järgmised võidud tulla. 🙂

Viktoriinis me vaheaja tõttu uut küsimust ei esitanud. Kõigil, kellel jäi mingil põhjusel esimesel nädalal küsimusele vastamata, said seda teha ka eelmisel nädalal.

Vahepeal ilmus ka mitu artiklit Kurgisõprade projekti kohta:
LõunaLeht “Pool tuhat kurgisõpra saavad näpud mullaseks!“, Sten Sang
EUROPEA koduleht “Horticulture Rules!“, Katrin Uurman

Mis juhtub projekti kolmandal nädalal?

Prjekti kodulehele ilmus uus nädala nipp ja ka uus viktoriini küsimus. Kes veel ei ole jõudnud seemneid külvata, siis sel nädalal on viimane aeg külvamisega tegeleda. Projekti lõpuks tahaks ju endakasvatatud kurki maitsta! Kõik, kellel on taimed tärganud, kaitske taimi ereda päikese eest. Samuti jälgige, et taimedel vee puudust ei tekiks. Kurk tahab kasvamiseks palju vett. Kui seemned said külvatud väikesesse anumasse, siis tasuks ette võtta esimene taimede ümberistutamine. Selleks vaadake ka aianduskooli õpilaste kolmandat videot.

Kindlasti täitke katse tabelit, arvutage mitu päeva kulus seemnete külvamisest taimede tärkamiseni. Vaadake, kuidas läheb kaaslastel teistest koolidest-lasteaedadest. Meile on saadetud terve hulk projektipäevikute ja blogide linke, mis oleme kokku kogunud menüü Blogid alla.

Märts on emakeelekuu ja peagi algab esimene loomekonkurss, kuhu saab esitada jutte ja luuletusi sõprusest, sõbradest, kurkidest. Nõuded konkursile avalikustame käesoleva nädala jooksul.

Seniks aga vastake teisele viktoriini küsimusele; valmistuge tsirgupäeva tähistamiseks, mis on 9. märtsil, jälgige taimi ja vajadusel kastke, kaitske päikese eest või istutage ümber; uurige kurgisõprade projektipäevikuid ja külastage meie Facebooki gruppi.

Kurgisõbra projekti meeskond soovib päikeselist kevadeootust!