Head sõbrad!

Juba viis nädalat oleme kurkide ja pisikurkide taimi püüdnud kasvatada. Kevadki on vahe peal alguse saanud ja suveajale üle mindud. Õues aga vihiseb jahe tuul, keerleb ja langeb üksikuid lumehelbeid…
Just selline on praegu (26. märts 2018, kell 13.35) olukord Räpinas.

Aga võtame eelmise nädala kokku ja vaatame, mis tehtud ja mis teoksil.

Viiendal nädalal jätkasime taimede kasvatamise katsetust. Kuna meil kõigil on erinevad tingimused, siis on neid, kellel on hariliku kurgi taimedele ilmunud esimesed viljahakatised, samal ajal kui teistel alles pisikurgid tärkavad. Küll need pisikurkide seemned on pika “unega”. Kui aknast õue vaadata, siis nad ehk teevadki õigesti. 🙂 Pisikurgi kohta saad aga rohkem teada aianduskooli õpilaste viiendast videost. Vaata seda meie kodulehel olevate videote hulgast.

Viienda nädala nipp pärines jälle “Eesti rahvakalendrist” ja ütles, et 25. märts on maarjapäev. Sellel päeval külvati kapsa seemned. Suurte kapsaste saamiseks keriti suuri lõngakerasid ja küpsetati suuri pannkooke. Kas sinul on kapsa seemned külvatud, lõngakera keritud ja suur pannkook küpsetatud? Kui ei, siis võta need tegevused päevakavasse.

Mis juhtub projekti kuuendal nädalal?

* Katse. Jälg ja uuri taimi. Vaata kui karvased nad on! Uuri kohe luubiga. Kuidas nad lõhnavad? Vajadusel kasta, istuta ümber, toesta, kaitse otsese päikese ja tuuletõmbuse eest. Kuiva õhu korral võid taimedele vett pihustiga piserdada.
* Nädala nipp. Otsi kodulehelt uus nädala nipp ja tee oma plaanid. 😉
* Viktoriin. Vasta viiendale küsimusele.
* Konkursid. Avatud on projektipäeviku, foto- ja esimene loomekonkurss. Täna algab ka teine loomekonkurss. Nõudeid teisele loomekonkursile uuri LINGI alt.
* Facebook. Jälgi meid ja kaaslasi Facebooki grupis.
* Muud tegemised. Valmistu ülestõusmispühadeks!

Projekti meeskond soovib kõikidele väikestele ja suurtele kurgisõpradele kaunist ülestõusmispüha!