Head ja tublid sõbrad!

Kuues nädal on möödunud ning algas aprill ja ühtlasi ka meie projekti viimane ühine kuu. Veel aprilli lõpuni kasvatame taimi koos, seejärel saab igaüks edasi toimetada oma äranägemise järgi.

Võtame aga kuuenda nädala kokku.
Kuuendal nädalal jätkasime taimede ees hoolitsemise ja kasvu jälgimisega. Läinud nädal tõi meile palju rõõmu ja tegemist – avanesid esimesed kurgi õied, tärkasid eriti pika “unega” pisikurgi taimed, istutati taimi ümber ning toestati, kirjutati luuletusi ja jutte. Kindlasti tähistati ka ülestõusmispühi ning tehti 1. aprilli puhul palju nalja. 🙂
Kuuenda nädala jooksul hakkas taimi kimbutama kummaline nähtus – lehtedele tekkisid heledad laigud. Aianduskooli taiekaitse ja köögiviljanduse õpetaja Tairi Albert arvas fotode põhjal, et tegemist võib olla kaltsiuni puudusega. Kaltsiumi (Ca) puudus tekib kurkidel üsna kergesti. Põhjuseks on see, et taimed on pikemat aega kasvanud samas mullas, samas potis ja juurtel on järjest vähem ruumi. Puuduse nähud võivad tekkida ka ümberistutamise järel, sest puuduse tunnused ei tekigi taimele kohe. Nii nagu inimene külmetamise järel ei jää kohe haigeks vaid hoopis mõne päeva pärast, nii tekivad taimedele ka tunnused alles mõne aja möödudes. Väetisi kasutades kindlasti juhinduge pakis olevast õpetusest. Siinkohal ongi paslik meelde tuletada, et sõbra komplekt sisaldas vajalikku väetist, kaltsiumnitraati.

Kuuenda nädala nipp pärines taaskord “Eesti rahvakalendrist” ja ütles, et 1. aprill on naljapäev! Selle päeva puhul võid teha palju nalja! Kui sa veel ei ole jõudnud nalja teha, siis võid seda aprillikuu teistel päevadelgi teha. Aprill on ju naljakuu! 🙂

Mis aga juhtub projekti seitsmendal nädalal?

* Katse. Jälgi ikka ja uuri taimi. Täida vaatlustabelit. Vajadusel kasta, väeta, istuta ümber või toesta. Tegevused sõltuvad nüüd juba taime suurusest. Kindlasti vaata üle ka aianduskooli õpilaste toredad videod. Nemad näitavad ette, kuidas erinevaid töid teha.
* Nädala nipp. Otsi taas uut nippi meie projekti kodulehelt ja tee sellega seoses midagi toredat.
* Viktoriin. Vasta kuuendale küsimusele.
* Konkursid. Käimas on kõik konkursid, mis projekti jooksul toimumas on. Uuri täpsemalt menüüst “Konkursid”. Pane tähele! Mõned konkursid hakkavad varsti lõppema.
* Facebook. Külasta kurgisõbra FB gruppi, lae sinnagi üles toredaid fotosid ja uuri, kudas kaasosalejatel teistes koolides ja lasteaedades läheb. FB grupis saad ka oma rõõme ja muresid jagada.
* Muud tegevused. Jaluta õues, uuri kevade märke ja kuula, kas mõne linnu laulu ka kuulda on.

Projekti meeskond soovib kõikidele kurgisõpradele tegusat nädalat!