Hea kurgisõber!

Kevad on kaasa toonud soojad ja päikeselised ilmad ning pikemad päevad. Üha sagedamini kuuleme õues linnulaulu ja märkame kevadlilli. Veel on jäänud natuke aega ja kasepuudele tekivadki hiirekõrvad…

Aga meil on kõikide nende toredate kevadmärkide kõrval aeg kaheksas nädal kokku võtta.

Kaheksas nädal oli väga tore nädal, sest esimesed kurgisõbrad said juba omakasvatatud kurki maitsta! Paljud peavad veel mõne päeva ootama, et maitse suhu saada, kuid need päevad mööduvad kiiresti. Kõige toredam on ju see, et me ise panime seemned mulda, ootasime taimede tärkamist ja kui nad tärkasid olime rõõmsad. Kui mõned seemned ei idanenud ja taimed ei tärganud, olime kurvad. Mehhiko pisikurgi taimed panid meid pikalt ootama. Neil oli ikka pikk talveuni. Nüüd aga, kui päike käib kõrgemalt ja soojendab üha enam, on hakanud ka taimed kasvama. Praegu rõõmustame kollaste kurgiõite üle ja ootame kannatamatult, millal kurki maitsta saab.

Arvesta, et mida suuremaks kasvavad taimed, seda enam vajavad nad vett ja toitaineid. Seega, ei tohi kastmist unarusse jätta. Kui kastmine ununeb, siis muutuvad kurgi viljad mõruks ja mõrudaid kurke ei soovi ju keegi süüa.

Eelmine nädal oli viimane, mil sai saata 1. loomekonkursile jutte ja luuletusi. Töid on laekunud väga palju. See on nii tore, et meie sõbrad on loovad ja aktiivsed tegutsejad.

Kaheksas nädala nipp pärines Eesti rahvakalendrist ja ütles, et 14. aprill on künnipäev! Sellest päevast algasid põllutööd, künti esimene vagu. Igatahes tuleb tingimata toast välja minna ja midagi väga olulist teha. Mida tähtsat ja olulist Sina õues tegid? Kuidas Sina künnipäeva tähistasid? Meie aianduskoolis lõkame viljapuid, riisume murult puulehti ja teeme muid vajalikke töid kooliaias.

Mida toob projekti eelviimane nädal?

* Katse. Jälgi taimi ja hoolda. Täida katse tabelit ja oota enda kasvatatud kurgi maitsmist.
* Nädala nipp. Uuri, mida see ütleb. Mõtiskle ja tegutse!
* Viktoriin. Vasta uuele küsimusele.
* Konkursid. Käimas on 2. loomekonkurss. Saada meile oma ägedaid joonistusi või koomikseid. Samuti on käimas projektipäeviku konkurss ja fotokonkurss. Kõik käimasolevad konkursid kestavad veel kaks nädalat. Sama kaua kestab ka meie projekt.

Projekti meeskond soovib Sulle, hea sõber mõnusat ja tegusat 9. projektinädalat!