Head sõbrad!

Taas on aeg vaadata veidi tagasi ja võtta kokku eelmine projektinädal.

Üheksas nädal tõi meile palju teateid esimestest kurkidega “maiusamistest”. 🙂 Kõik tõdesid, et enda kasvatatud kurgid maitsevad ikka väga hästi. Samas on veel ka neid, kes kurgitaimedel õisi näinud pole. Taimede kasvukiirus sõltub väga palju ruumist, kus taimi kasvatatakse. Lõuna- ja põhjapoolsete ruumide omadused on erinevad – ühed on soojemad, teised jahedamad, lõunapoolsetesse ruumidesse paistab enam päikest kui põhjapoolsesse ruumi. Samuti mõjutab taimede kasvukiirust külvi sügavus, aga ka mulla niiskus, toitainetesisaldus, ümberistutamise aeg ja anuma suurus, kuhu seemned külvati ning taimed ümber istutati. Taimedele ei meeldi liiga suures anumas kasvada. Neil tekib kasvuseisak, mistõttu võib mööduda päevi, mõnikord ka mitu nädalat nii, et taimed pole üldse kasvanud.

Eelmisel nädalal saime teada, et aednikud peavad väga kannatlikud olema, sest mõni mehhiko pisikurgi taim veel tärkas. 🙂

Üheksanda nädala nipp ütles meile “Ole tähelepanelik! Uuri kevade märke.”. Kindlasti oled juba varasemate nädalate jooksul ka kevade märke märganud. Mida enam liigub aeg edasi, seda enam märkame kevadet. Kevade järel saabub suvi, mida me ka kõik väga ootame. Aga enne peab kevad mööduma…

Nii nagu aastaajad on meie sõbrad, on ka nädalapäevad meie sõbrad. Siinkohal on paslik ära vaadata üks tore multifilm  ja mõelda, milline nädalapäev on Sinu kõige suurem sõber.

Mida toob projekti viimane nädal?

* Katse. Jälgi taimi ja hoolda. Täida katse tabelit ja vali välja kõige tublim (Sinu arvates) hariliku kurgi ja mehhiko pisikurgi taim. Tähista see katsetabelis ära.
* Nädala nipp. Uuri, mida see ütleb. Mõtiskle, arutle sõpradega, tee plaane ja tegutse.
* Viktoriin. Koolivaheaja tõttu uut küsimust ei ole. Vastata saab veel eelmise nädala küsimusele.
* Konkursid. Käimas on 2. loomekonkurss. Veel jõuad meile saata oma joonistusi. Samuti on võimalus osaleda projektipäeviku ja fotokonkursil.

Projekti meeskond soovib kõigile sõpradele teguderohket viimast projektinädalat ning koolilastele toredat vaheaega!