Kutsume kõiki aianduskooli endisi ja praegusi floriste tähistama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ühise pärjateoga. Meil on soov, et kaunid, stiilsed ja tehniliselt hästi teostatud pärjad saaksid kaunistama Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähtpäevadel erinevate piirkondade mälestusmärke ja ausambaid. Ühtekokku võiks neid pärgi olla vähemalt sada.

Esimesed pärjad asetasime teie poolt valitud paika 24.veebruaril 2018.a, teise ja kolmanda pärja valmistame vastavalt 23. juunil Võidupühal ja 20. augustil Taasiseseisvuspäeval. Oluline on, et pärgade asetamine ei oleks omaette läbi viidud, vaid saaks pärja valmistaja poolt eelnevalt kohalikus omavalituses kooskõlastatud.

Pärgade valmistamiseks vajaminevad materjalid hangib ja kulud katab iga pärjategija ise. Räpina Aianduskool jagab iga pärja juurde spetsiaalselt kujundatud lindid ning korraldab pärgade fotode eksponeerimise koos autorite andmetega kooli kodulehel ja sotsiaalmeedias (Facebook, Instagram). Kõik osalejad saavad lisaks nime avaldamisele ka võimaluse reklaamida oma firmat /lillepoodi.

100 PÄRGA EESTILE ei ole poliitilise alatooniga ettevõtmine. See on floristi eriala armastavate ja südamega oma tööd tegevate floristide kingitus kõigile eestimaalastele, pakkudes silmailu ja meelerahu ja juhtides tähelepanu meie ajaloo väärikale mälestamisele.

Eesti erinevad tähtpäevad

Veebruar 2019