Head sõbrad!

10. projektinädalal oli koolivaheaeg, mistõttu said koolilapsed aja maha võtta ning puhata ja kevadet nautida. Vaheajast hoolimata vajasid taimed siiski hooldamist. Samuti saabus meile palju teateid maitsvatest viljadest. Taimede kasvu ja arengu suured erinevused on põhjustatud erinevatest kasvukohtatingimustest ja hooldusvõtetest. Iga ruum on erinev! Kurgitaime kasvu mõjutab nii valgus, temperatuur, niiskus kui ka substraadi omadused.

Uut viktoriini küsimust me vaheaja tõttu ei esitanud. Küll aga sai vastata eelnevatele, kui see veel tegemata oli 🙂

Mis juhtub järgmisel nädalal?

Tegeleme tavapäraste tegevustega – kastame ja väetame taimi, kogume katseandmeid ja üha enam uurime ning maitseme valmivaid vilju. Kui taimed õitsevad aga vilju eriti ei teki, siis tasuks õisi tolmeldada. Looduses teevad seda kimalased. Toas meil aga kimalasi ei ole. Nii tulebki pintslikese abil õisi tolmeldada. Aitab ka taimede kerge raputamine.
Jätkub projektipäeviku konkurss (kestab 16. maini).

Sel nädalal saab taas vastata uuele viktoriiniküsimusele.

Projekti ja katse lõpuni on jäänud ainult 3 nädalat.

Taimeprojekti “Kurgisõbrad” meeskond soovib päikeselist nädalat ja toredat kevadpüha!