Armsad sõbrad!

Aeg on juba kolmas projekti nädal kokku võtta.

Kolmas projekti nädal möödus põnevalt ja kiirelt! Taimi istutati ümber, neid uuriti ja koguti katse andmeid. Erinevatel rühmadel võivad taimed olla erinevas kasvu- ja arengufaasis. Taimede kasvu- ja arengu kiirus sõltub väga paljudest teguritest. Kindlasti mõjutab seemnete külvamise aeg. Järgnevalt mõjutab taimede kasvu ja arengut kasvuruumi tingimused – valgus, temperatuur, õhuniiskus jms.
Kui märkate oma taimede juures leinasääski, tuleks need kinni püüda. Leinasääsed on äädikakärbse taolised, pisikesed lendavad putukad, kes ise taimi ei kahjusta. Taimede juuri kahjustavad leinasääskede vaglad, mis paiknevad mullas ja on väga raskesti märgatavad. Leinasääsed saab kinni püüda kollase liimpüünisega. Neid saab osta aianduskauplustest.

Mis juhtub projekti neljandal nädalal?

Projekti kodulehele ilmus taas uus nädala nipp. Vastata saab viktoriini küsimustele.
Uurime kurgitaimi ja kogume katseandmeid.

14. märts on emakeelepäev!

Tööd, mida tuleb teha vajadusepõhiselt on taimede ümberistutamine (kui veel ei ole teinud), taimede kastmine, taimede varjutamine päikeselisel päeval. Kevadine ere päike kipub taimi “põletama”. Selle tulemusena tekivad lehtedele pleekinud laigud, hiljem lehed kuivavad.
Väetamise juurde asudes, arvesta, et ümberistutamisest on möödunud 2-3 nädalat. Väetiselahuste tegemisel kindlasti loe paki peal olev juhend tähelepanelikult läbi.
Vajadusel, huvi korral lugege meie projekti kodulehel olevaid artikleid ja vaadake videoid ning uurige blogidest, kuidas kaaslastel kurgitaimede kasvatamine õnnestunud on.

Igasuguste küsimuste ja murede korral pöörduge ikka projekti meeskonna poole (sobrad@aianduskool.ee).

Projekti meeskond soovib kõigile teadmisterohket emakeelepäeva ja päikeselist kevadeootust!