Armsad sõbrad!

Kaks nädalat on möödunud linnutiivul ning aeg on need kokku võtta.

Neljas ja viies projektinädal möödusid töiselt ja kevade ootuses. Meile saabus hulgaliselt rõõmsaid teateid kurkide hoogsast kasvamisest. Taimi mõõdeti, istutati ümber, kasteti ja väetati.

Mõnedel gruppidel oli probleeme kahjuritega, kes tahtsid kurgitaimedest oma osa saada- tegeldi kahjurite kindlaks tegemise ja tõrjumisega (selle tarbeks sai kodulehele lisatud vastavad infomaterjalid).

Algas kevad ja õuest otsiti kevade märke.

 

Mis juhtub projekti kuuendal nädalal? 

Kuigi kevade algus oli pisut lumine ja külm, siis võib kinnitada, et esimesed rändlinnud (kuldnokk, lõoke) on juba tagasi jõudnud- see tähendab, et kevad on siiski talvest võitu saanud ja oodata on soojemaid ilmasid- taimede kasvuks ja arenguks vajalikku valgust on iga päevaga üha enam 🙂 Üha enam tuleb hakata tähelepanu pöörama päikesele. Kindlasti jälgi, et taimed päikesepõletust ei saa. Selleks tõsta taimed päikeselisel päeval aknalaualt eemale.

Soojemate ilmade tõttu pööra enam tähelepanu ka kastmisele. Soojas ruumis, sooja ilmaga kuivab muld potis kiiremini, mistõttu on tarvis ka rohkem kasta. Kastmisel lähtu reeglist: vähem on rohkem. See tähendab, et kasta ühe korraga rohkem, mitte iga päev ja natuke. Jälgi, et muld täielikult märguks. Alustaldrikule valgunud üleliigne vesi kalla ära. See soodustab liigniiskuse tekkimist, samuti leinasääsklaste levikut.

Aeg on alustada väetamisega. Kindlasti vaata järele, millal taimed ümber istutasid. Esimene väetamine tasuks ette võtta kui ümberistutamisest on möödunud 2-3 nädalat. Väetislahuse tegemisel loe kindlasti väetisepakendil olevat juhist.

Vajadusel võid taimedele toestused panna. Toestamiseks võib kasutada puu oksi või kaupluses müüdavaid toestuskeppe. Toestus tuleb kindlasti mulda suruda taime varrest eemal, et vähendada juurte vigastamist.

Endiselt on käimas projektipäeviku konkurss. Kui sa ei ole oma projektipäeviku linki veel saatnud, siis saada see aadressile: sobrad@aianduskool.ee

Ja ära unusta nädala küsimusele vastamast!

 

Projekti meeskond soovib kurgisõpradele rõõmu igasse päeva ning palju vahvaid tegevusi,
mida sõprade ja vanematega jagada.