Tere, head maasikasõbrad! Meie oleme Räpina Aianduskooli aianduse 1. kursuse õpilased  Birgit, Heli, Kaili, Laura, Loreida, Mario ja Reta.

Ka meil on klassis aknalaual 4 armsat maasikataime, keda me püüame elus hoida ja kellelt me loodame mõned “marjad” saada. Võib-olla sa ei teadnudki, aga tegelikult ei ole maasika vili mitte mari, vaid hoopis kogupähklike, sest maasika seemned on pisikesed pähklikesed, mis kinnituvad lihakale õiepõhjale.

Meie maasikataimed püüavad piisavalt valgust saada koolimaja põhjapoolsel aknal, kuhu teadupoolest paistab taimede vaatenurgast valgust liiga vähe, aga mine sa tea, äkki on meie taimekesed tugevad ja mõtlevad midagi välja.

Mis ilmakaare pool sinu taimed kasvavad?

Meie maasikataimed

Meie kursuse suur maasikatark on Mario, kes on Läänemaalt Kullamaa Aiandist, kus kasvatatakse maasikaid. Kui järgmine kord Kullamaale satud, siis otsi ta üles. Ülejäänud õpilased on maasikad vähemalt söönud. Loodame, et saame päris oma maasikasaaki ka seekord.

Näeme järgmises postituses ja head kasvatamist!