Tere head maasikasõbrad!

Kätte on jõudnud taimekasvatusprojekti viimane nädal. Nüüdseks oleme üheskoos maasikate kasvamist jälginud 12 nädalat.

Projekti eelviimane nädal tõi endaga kaasa kargemad kevadilmad, kuid sel nädalal jagab ilmataat meiega soojust taaskord heldekäelisemalt 🙂 Kuumaasikad kostitavad osalejaid juba saagiga (on ka mõni erand, kes tahab veel kasvatajaid ootamisega proovile panna) 🙂

Viktoriiniküsimust sel nädalal enam ei esitata. Loodame, et maasikataimede kasvatamine pakkus kõigile suurt rõõmu ning saite juurde uusi teadmisi ja oskusi. Aga on veel midagi, mida oodata…

Mis edasi saab?

Olge head ja leidke aega, et vastata tagasiside küsimustikul. Nii saame ka meie teada, mis oli hästi, mida saaks paremini jmt. Küsimustik asub siin ja sellele saab vastata kuni 21.maini k.a.

Võtame kokku ka viktoriini tulemused ning vaatame üle meiega jagatud blogid- siinjuures aitäh kõigile, kes neid meiega juba jaganud on ja kes veel ei ole, siis seda on aega teha 14.maini (mida varem, seda parem).

Kindlasti on paljudel maasikasõpradel tekkinud küsimus, mida aga suvel kuumaasikataimedega teha? 

Kuumaasikas on mitmeaastane taim ja elab õues kenasti ka meie heitlikud talved üle. Sellepärast võibki taimed kodu- või ka kooliaeda peenrale istutada ja seal neid edasi kasvatada. Vilju peaks jätkuma suve lõpuni. Kuumaasikas armastab õues päikest. Kuumade ilmade korral vajab aga viljade kasvatamiseks korralikku kastmist. Talveks kuuseoksi ega muud katet peale panema ei pea. Kui kuumaasika taimi kasvatate kogu suve pottides, siis sügisel võiks nad paremaks talvitumiseks, kas peenrale istutada või siis pottidega jahedasse ruumi (+3…+4 kraadi) tõsta. Kindlamast kindel on aga see, et tubli ja hoolsa aedniku käe all kasvatavad kuumaasika taimed veel mitu aastat mõnusalt magusaid vilju. 🙂

Projekti meeskond tänab kõiki suuri ja väikseid maasikasõpru projektis osalemise eest ja soovib teile mõnusat ning päikeselist suve!

Uute kohtumisteni!

 

Taimeprojekti tiim