Tere head maasikasõbrad!

Üks nädal on jälle mööda saanud ning aeg on vaadata veidike tagasi.

Kolmandal projektinädalal oli koolides vaheaeg ning viktoriinile vastata ei saanud. Küll aga sai meisterdada tolmeldamispintslit. Meisterdamisega saab jätkata kuni selle nädala lõpuni (12.märtsini). Meisterdustest ootama pilte meie projektitiimi e-maili aadressile (sobrad@aianduskool.ee), kui ka Facebook`i gruppi.

Tuletame ka meelde, et kui kuumaasika taimed kasvavad veel väikses potis, siis nüüd on aeg need kindlasti suuremasse potti istutada. Kui see töö on juba tehtud, ei olegi muud kui taimede kasvu jälgida, õisi oodata ja vajadusel kasta. Enne kastmist kindlasti kontrolli, kas taim ikka vajab vett. Selleks katsu sõrmega, kas turvas on potis niiske või kuiv. Kastmiseks kasuta ainult toasooja vett. Pane see juba päev varem kastmisnõusse valmis, siis ei ole karta, et juured külmast veest šoki saavad.

Kindlasti kaitse taimi ka ereda kevadpäikese eest. Kevadine ere päike on küll tore, kuid see paitab taimi liiga tugevasti. Pikemaajaline ere päike võib lehtedele tekitada põletuse, mille tagajärjel hakkavad need kuivama.

Eelmisel nädalal oli rõõm näha, et päikesekaitseks meisterdati toredaid temaatilisi kardinaid 🙂

Vasta uuele nädala küsimusele ja mõtiskle nädala nipi üle. Nii saad jälle natuke targemaks.

Kui on veel tolmeldamispintslid meisterdamata, siis on viimane aeg sellega algust teha, sest konkurss lõped juba selle nädala lõpus.

Juba võib jagada ka projektiblogisid, et ka teistel osalejatel oleks hea vaadata, mida mujal tehakse. Blogi jagamiseks võid selle aadressi saata projekti postkasti: sobrad@aianduskool.ee

Maasikasõbra projekti meeskond soovib kõigile väikestele ja suurtele maasikasõpradele mõnusat nädalat ja päikeselist kevadeootust!