Head sõbrad!

10. projektinädalal oli koolivaheaeg, mistõttu said koolilapsed aja maha võtta ning puhata ja kevadet nautida. Vaheajast hoolimata vajasid taimed siiski hooldamist. Samuti saabus meile palju teateid nii värvunud viljadest kui ka päris esimestest viljadest. Värvusid ka esimesed ‘Vilma’ viljad. Taimede kasvu ja arengu suured erinevused on põhjustatud erinevatest kasvukohtatingimustest ja hooldusvõtetest. Iga ruum on erinev! Tomatitaime kasvu mõjutab nii valgus, temperatuur, niiskus kui ka substraadi omadused. Samuti olme juba teada saanud, et erinevad sordid kasvavad erinevalt. 

Eelmisel nädalal saadeti meile ka suur hulk joonistusi ja koomikseid. Uut viktoriini küsimust me vaheaja tõttu ei esitanud. Küll aga sai vastata eelnevatele, kui see veel tegemata oli. 

Mis juhtub järgmisel nädalal? 

Tegeleme tavapäraste tegevustega – kastame ja väetame taimi, kogume katseandmeid ja üha enam uurime, kas viljad juba värvuvad. Kui taimed õitsevad aga vilju eriti ei teki, siis tasuks õisi tolmeldada. Looduses teevad seda kimalased. Toas meil aga kimalasi ei ole. Nii tulebki pintslikese abil õisi tolmeldada. Aitab ka taimede kerge raputamine. 
Jätkuvad konkursid: 
* fotokonkurss (kestab 12. maini),
* projektipäeviku konkurss (kestab 12. maini),
* meemi tegemise võsitlus “Äge tomat” (kestab 5. maini).

Sel nädalal saab taas vastata uuele viktoriiniküsimusele.  

Projekti ja katse lõpuni on jäänud ainult 2 nädalat. 

 

Taimeprojekti “Tomaitsõbrad” meeskond soovib päikeselist nädalat ja toredat kevadpüha!