Head sõbrad!

Kaks nädalat on möödunud linnutiivul ning aeg on need kokku võtta. 

Neljas ja viies projektinädal möödusid töiselt ja kevade ootuses. Üha enam saabus meile rõõmsaid teateid esimestest õitest ja ka pisikestest viljadest. Taimi mõõdeti, istutati ümber, kasteti ja väetati. Esitati palju konkursitöid ja õuest otsiti kevade märke. 

 

Mis juhtub projekti kuuendal nädalal? 

Kevade saabumisega tuleb üha enam hakata tähelepanu pöörama päikesele. Ilmad on järjest enam ilusad, soojad ja päikeselised. Kindlasti jälgi, et taimed päikesepõletust ei saa. Selleks tõsta taimed päikeselisel päeval aknalaualt eemale.

Soojemate ilmade tõttu pööra enam tähelepanu kastmisele. Soojas ruumis, sooja ilmaga kuivab muld potis kiiremini, mistõttu on tarvis ka rohkem kasta. Kastmisel lähtu reeglist: vähem on rohkem. See tähendab, et kasta ühe korraga rohkem, mitte iga päev ja natuke. Jälgi, et muld täielikult märguks. Alustaldrikule valgunud üleliigne vesi kalla ära. See soodustab liigniiskuse tekkimist, samuti leinasääsklaste levikut. 

Aeg on alustada väetamisega. Kindlasti vaata järele, millal taimed ümber istutasid. Esimene väetamine tasuks ette võtta kui ümberistutamisest on möödunud 2-3 nädalat. Väetislahuse tegemisel kindlasti loe väetisepakendil olevat juhist. Kuna meil on kasutusel kaks erinevat väetist, siis jälgi, et ühe ja sama väetisega saaks väetatud sama taim. Nii saame projekti lõpus teada, kas erinevad väetised mõjutavad tomatitaimede kasvu erinevalt. 

Vajadusel võid taimedele toestused panna. Toestamise vajadus tekib siis kui taim kasvab kõrgemaks ning ei taha hästi ennast püsti hoida. Toestamiseks võib kasutada puu oksi või kaupluses müüdavaid toestuskeppe. Toestus tuleb kindlasti mulda suruda taime varrest eemal, et vähendada juurte vigastamist. Kui taim hoiab ennast ise püsti, siis ta toestamist ei vaja. Nii ´Venus´ kui ka ´Vilma´ tavapäraselt toestamist ei vaja. Toestamine võib vajalikuks osutuda vähese valguse tõttu kõrgemaks kasvanud taimede korral. 

Käimas on mitu konkurssi: 
* meisterdamise konkurss, 
* jutu ja luuletuse kirjutamise konkurss,
* fotokonkurss,
* projektipäeviku konkurss

Täna (25. märtsil) algab veel üks konkurss. Selleks on joonistamise ja koomiksi loomise konkurss. Nõuetega saad tutvuda menüü “Konkursid” alt. 

Ja ära unusta nädala küsimusele vastamast!

 

Projekti meeskond soovib tomatisõpradele rõõmu igasse päeva ning palju vahvaid tegevusi,
mida sõprade ja vanematega jagada.