Head sõbrad!

Aeg on taas üks nädal kokku võtta. 
8. projektinädalal tegelesime taas tavapäraste tegevustega – hooldasime ja uurisime taimi. Väga palju teateid on saabunud viljadest, esimesed teated saabusid ka värvunud viljadest. Väikeseviljaliste tomatite kasvatamine õnnestub meil kõigil väga hästi. 
Kuna tomatitaimede kasv on hoos – kasvavad ju varred, lehed, õied ja viljad – vajavad taimed ka enam toitaineid. Sellepärast on nüüd tarvis rohkem väetamisega tegeleda. Pange aga tähele, et kuivas mullas kasvavat taime väetada ei tohi. See põhjustab rohkem kahju kui kasu. Kuivas mullas kasvava taime juurtele tekib väetamise järel väetise põletus. Samuti ei omasta taim kuivast mullast toitaineid. Seega, enne väetamist tuleb muld veega märjaks kasta. Alles siis võib väetislahusega väetama hakata. 

Eelmisel nädalal saadeti meile ka väga palju toredaid konkursitöid – jutte, luuletusi, joonistusi ja ka koomikseid. Projekti postkast on neist pungil…

Mis juhtub järgmisel nädalal? 

Üheksandal nädalal jätkame tomatitaimede kasvatamise ja jälgimisega.
Jätkuvad konkursid: 
* fotokonkurss (kestab projekti lõpuni),
* projektipäeviku konkurss (kestab projekti lõpuni),
* joonistamise ja koomiksi tegemise võsitlus (kestab 28. aprillini),
* meemi tegemise võsitlus “Äge tomat” (kestab 5. maini).

Kindlasti uurige, mida ütleb nädala nipp ning vastake viktoriini küsimusele. Valmistuge ülestõusmispühadeks ning kevadvaheajaks. 

 

Taimeprojekti “Tomaitsõbrad” meeskond soovib põnevat nädalat!