Jaanuaris teavitas Räpina Aianduskool üldsust taas algavast taimeprojektist kooli kodulehe ja FB lehe kaudu. Alates 15. jaanuarist oli võimalik registreeruda taimeprojekti “Tomatisõbrad” osalejaks. Registreerumine lõppes juba 18. jaanuari pärastlõunal, mil täitus veidi enam kui planeeritud 500 rühma. Tänavu on taimeprojektis osalemas 512 klassi-rühma, 257-st asutusest (Joonis 1). Kokku on väikseid ja suuri osalejad koos juhendajatega 8348.

Joonis 1. Projektis “Tomatisõbrad” osalejate gruppide paiknemine maakonniti.

Töökomplektide transport nn vaheladudesse toimus 12.-14. veebruaril. Võru- ja Valgamaale toimub taimede transport 18. veebruaril, misjärel saamegi kohe projekti tegevustega algust teha.

Kõikidele osalejatele pakuti ka võimalust töökomplektidele Räpinasse ise järele tulla. Aianduskool õppekasvuhoonest saab töökomplektid kätte 14.-15. veebruaril kell 9.00-16.00.

Ühe rühma töökomplekt sisaldab:

• 2 tomatitaime ‘Vilma’
  • 2 tomatitaime ‘Venus’
  • 1 GreenTOPi väetis Taimeramm
  • 1 Biolani väetis Mereadruekstrakt.

ESIMESED SOOVITUSED

Esialgu ei ole tarvis kättesaadud taimedega teha muud kui paigutada ruumi valgemasse kohta. Samuti tasuks jälgida mulla niiskust. Jälgi, et taimed nädalavahetusel kuivale ei jää. Tomatitaimed ei arvasta väga palju niiskust kuid läbikuivamine talle ka ei meeldi.

Projekti kodulehe avanemise järel (periood: 14.-18. veebruar) tehakse kõikidele juhendajatele projekti kodulehele sisenemiseks kasutajakontod. Kodulehele on tarvis kasutajakontoga siseneda vikrotiinis osalemiseks (nädala küsimustele vastamiseks), konkursitööde esitamiseks ja blogisse kommentaaride-küsimuste lisamiseks. Kasutajakonto loomisest annab teile märku vastavasisuline e-kiri. Kuna veebikeskkond, kuhu teile kasutajakonto tehakse, saadab teate välja automaatselt, võib see kiri jääda märkamatuks või rännata spämmi hulka. Selletõttu kontrollige spämmi!

TAIMEPROJEKTI MEESKOND SOOVIB KÕIGILE VÄIKESTELE JA SUURTELE SÕPRADELE PALJU RÕÕMU JA NUTIKUST!