Jaanuaris teavitas Räpina Aianduskool üldsust algavast taimeprojektist “Sõprusetera” kooli kodulehe, FB lehe ja haridusportaali Koolielu kaudu. Alates 16. jaanuarist oli võimalik registreeruda taimeprojekti “Sõprusetera” osalejaks. registreerumine lõppes 30. jaanuaril, mil täitus planeeritud 500 rühma. Tänavu on taimeprojektis osalemas 505 klassi-rühma, 235 asutusest (Joonis 1). Kokku on väikseid ja suuri osalejad koos juhendajatega 9529.

Joonis 1. Projektis “Sõprusetera” osalejate gruppide paiknemine.

Aianduskool saadab kõikidele osalejate gruppidele postiga projekti töökomplekti. Saadetised postitatakse 20. veebruaril.

Kõikidele osalejatele pakuti võimalust töökomplektidele Räpinasse ise järele tulla. Aianduskool raamatukogust saab töökomplektid kätte 21.-22. veebruaril kell 9.00-16.00.

Ühe rühma töökomplekt koosneb kahest aedherne seemnepakist: üks pakk ‘Erme’ ja üks pakk ‘Valma’. Lisaks sisaldab töökomplekt veel midagi, mis jääb saladuseks kuni saadetise kättesaamiseni.

Joonis 2. Sellised on “Sõprusetera” seemnepakid.

ESIMESED SOOVITUSED

Kättesaadud seemneteid ei pea kohe külvama hakkama. Ootame, kuni kõik on seemned kätte saanud. Seejärel asume kõik üheskoos külvama ja herneid kasvatama. Seemnete külviga alustame 27. veebruari nädalal. Kõiki tegevusi saab vaadata menüüst “Kalender”.

Järgmise nädala esimesel poolel (20.-22. veebruar) tehakse kõikidele juhendajatele projekti kodulehele sisenemiseks kasutajakontod. Kodulehele on tarvis kasutajakontoga siseneda nädala küsimustele vastamiseks, konkursitööde esitamiseks, katseandmete sisestamiseks ja blogisse kommentaaride-küsimuste lisamiseks. Kasutajakonto loomisest annab teile märku vastavasisuline e-kiri. Kuna veebikeskkond, kuhu teile kasutajakonto tehakse, saadab teate välja automaatselt, võib see kiri jääda märkamatuks või rännata spämmi hulka. Selletõttu kontrollige spämmi.

TAIMEPROJEKTI MEESKOND SOOVIB KÕIGILE VÄIKESTELE JA SUURTELE SÕPRADELE PALJU RÕÕMU JA NUTIKUST 🙂