Hakkame osalema eTwinningu loodushariduslikus projektis “Vanapaberi uuskasutus”. Selles projektis on meie partneriks Pärnu Rääma Põhikool ja selle kooli põhikoolitaseme õpilased. Meie ülesandeks selles projektis on koostada eakohaseid, temaatilisi lühikonspekte ja töölehti. Sel korral võtamegi ette lühikonspektide koostamise. Järgmises ülesandes loome lühikonspektide juurde ka töölehed ja harjutused.

Lühikonspekti koostamise temaatika on, nagu juba eelpool nimetatud – paber, vanapaber ja selle uuskasutus. Lühikonspektide koostamise seome meid teiselt poolt huvitava teemaga, milleks on autoriõigus ja Creative Commons (CC) litsentsid.

Ülesande tegemiseks:

1. tutvu õppematerjalidega ja lühijuhendiga, kuidas internetist kasutajaõiguste alusel pilte otsida,
  2. koosta vähemalt üks ühe A4 lehekülje pikkune lühikonspekt (õppematerjal), mis vastaks vanuserühmale (põhikooli tase) valides ühe järgnevatest teemadest:
    1. paberi ajalugu (saamislugu), kes olid esimesed kasutajad ja millal paber esmalt kasutusse võeti,
    2. paberi tootmiseks kasutatavad puuliigid (puittaimede lühitutvustused koos eesti- ja ladinakeelsete nimedega jm info nt kui palju ühe või teise puuliigi puitu kulub paberi tootmiseks),
    3. paberi tüübid tänapäeval ja nende lagunemine looduses,
    4. paberi kasutamise võimalused (milleks tänapäevases ühiskonnas paberit kasutatakse),
    5. paberi taaskasutusvõimalused,
  3. vali teema SELLELT Padleti tahvlilt (PS! Sama teemat mitu õpilast valida ei saa),
  4. märgista loodud materjal Creative Commons litsentsiga,
  5. viita kindlasti kasutatud algallikatele.

Nõuded tööle:

• maht: vähemalt üks A4 lehekülg;
  • sisu:
    • tekst, mis on arusaadav põhikooli õpilasele,
    • illustreeriv foto või fotod,
    • viited algallikatele,
    • Creative Commonsi litsentsi tähis,
  • vorm: tekstidokument
  • konspekt on üles laetud Padleti tahvlisse.

Töö paiguta oma veebipõhisesse õpikeskkonda hiljemalt 4. novembril.

Küsimustest ja muredest andke märku e-kirja teel (katrin.uurman@aianduskool.ee).