Traatimine ja teipimine

Traadi teipimisel hoiame traati ühes käes ja teibiotsa teises käes. Keerutame traati käes ja samas venitame teise käega teipi, nii, et nähtavale ilmub liimipind. Liigume kiiresti mööda traati allapoole ja hoiame teipi peaaegu paralleelselt traadiga. Siis ei muutu teibitud traat liiga paksuks ja ei tule teip ka hilisema töö käigus maha. Vaata pildil vasakult esimene variant.

Lille ja traadi ühenduskoha katame kahekordselt, alustame teipimist varreotsa alt, liigume üles õie poole, katame kogu traaditud osa ja tuleme alla tagasi ja teibime edasi mööda traati.

Varretu õie tugevaks kinnitamiseks sobib viis kui pistame traadi läbi õie, teeme õiepoolsesse otsa väikese konksu ja tõmbame konksu ettevaatlikult õie sisse ilma kroonlehti nähtavalt vigastamata. Teibime nagu eelmiselgi korral.

Teibitud materjalid ühendame kimbu valmistamisel nii, et paksud kohad, kus vars lõpeb ja traat algab, satuvad kohakuti. Varred seome kokku nagu tavalise kimbu puhul ja teibime kokku. Moodustunud käepideme katame paelaga.

Siin on näha kaks kõige levinenumat viga mis tekivad kui ei osata arvestada kui pikka oma vart on vaja jätta, et lill satuks õigele kohale.  Hiljem ei saa taimede asukohtalihtsalt varre risti keeramisega töös muuta.

Seega: varred ei tohi minna risti ja paksud kohad peavad olema kohakuti.

Valmis töös ei paista kuskilt ei teipi ega traati.