Head sõbrad!

Teine projekti nädal on kiirelt möödunud ja algab uus. Seetõttu vaatame tagasi ja võtame nädala kokku.

Möödunud nädalal oli koolivaheaeg, mistõttu said paljud veidi aja maha võtta ning koguda jõudu uueks semestriks. Vaatamate sellele olid lasteaialapsed aktiivsed ja jälgisid, kuidas herned tärkavad. Saime sõnumeid ka esimestest tärganud lillherne taimedest.

 

Mis juhtub kolmandal nädalal?

Jätkuvalt on võimalik koostada projektipäevikut ja sellesse sissekandeid teha. Meile on tänaseks esitatud  25 projektipäevikut.

Vastata saab ka uuele nädala küsimusele, uurida nädala nippi ning uurida hernetaimede kasvu. Kindlasti ärge unustage katseandmete kogumise tabelit täita. Vajadusel toesta hernetaimi. Toestamiseks võib kasutada spetsiaalseid, aianduskaupluses müüdavaid taimetugesid. Hästi sobivad ka näiteks õunapuu lõikamisel tekkinud oksi.
Kuna päike käib juba üsna kõrgelt ning on ere, siis kaitse taimi ereda päikese eest. Selleks tasub taimed aknalaualt eemale tõsta, kui päike taimedele paistab. Kindlasti jälgige ka kastmist. Oluline, et muld ei kuivaks läbi ega oleks ka liiga niiske. Liigniiskes mullas hakkavad taimede juured mädanema ning taimed hävivad. Liigsest kuivusest annab aga märku taimede närtsimine.

 

Projekti meeskond soovib kõikidele sõpradele ägedat, tegude- ja teadmisterohket nädalat! 🙂