Ülesanded

1. Loe põhjalikult läbi, kuidas teostada iga kultuuri juures keskkonnasäästlikku taimekaitset. Seejärel liigu oma aias ringi ning uuri järgi, millistest taimedest saaksid sina kevadel, suvel ja sügisel taimeleotisi teha.
2. Valmista ühest (või mitmest) oma aias kasvavast taimest vähemalt üks taimne tõrjepreparaat (kas taimetee, taimetõmmis, kääritis, külma vee leotis, või kuuma vee leotis).

3. Kandes kaitseriietust, pritsi hilisõhtul või vara hommikul omavalmistatud taimse tõrjepreparaadiga taimi, jälgides kindlasti tuule suunda ja tugevust. Pritsimisvedelikule lisa paremaks kleepuvuseks rohelist vedelat seepi (taimeõli kaaliumseepi).

NB! Tuule tugevus ei tohi pritsimisel ületada 4 m/s (puulehed sahisevad väga õrnalt puude otsas) ja pritsida ei tohi vastu tuult!

4. Külasta oma kohukohas paiknevat taimekaitsevahendeid müüvat asutust ning uuri välja, milliseid keskkonnasäästlikke tõrjevahendeid, keemilisi insektitsiide (putukatõrjevahendid) ja keemilisi fungitsiide (taimehaiguste tõrjevahendid) sealt osta saab.

Seejärel koosta müüdavatest toodetest nimekiri ja iga toote kohta lühitutvustus toote rakendamisvõimaluste kohta.

Kanna oma kirjatöö suuliselt kaasõpilastele ette (ettekande võib teha ka PowerPoint´i esitlusena, kuid sel juhul peavad klassi tehnilised võimalused töö ettekandmist võimaldama.