Head sõrad!

Ongi kätte jõudnud kauaoodatud päev, 18. veebruar – projekti alguse päev.

Suur-suur aitäh kõigile, kes on meid taimede kättesaamisest teavitanud. Samuti täname kõiki toredate piltide jagamise eest meie Facebooki grupis. 🙂 Küll aga pole veel päris kõik osalejad oma taimi kätte saanud. Esmaspäeval transporditakse sõbrakomplektid veel Võru- ja Valgamaale. Nädala teises pooles on kõik osalejad taimed kätte saanud ja suur tomatikasvatus võibki alata!

Nüüd aga räägime lähemalt sellest, mis projekti esimesel nädalal juhtuma hakkab. 

1. projekti nädal (18.– 24. veebruar)

Esimesel projektinädalal tutvuge kindlasti projekti kodulehega, et aru saada, kus miski paikneb ning millist infot kodulehelt on võimalik leida.
Projekti esimesel nädalal algab juba traditsiooniline, nädala küsimuse vastamine. Küsimust saab näha ja sellele vastata, kui logida projekti kodulehele sisse menüü “Viktoriin” alt. Nädala küsimused on valikvastustega, testi vormis. Küsimusele ei pea kohe vastama. Võib teha nii: näiteks esmaspäeval vaatate küsimuse ära, vastate aga hoopis neljapäeval. Nädala küsimusele saab vastata esmaspäevast reedeni. Nädala küsimustele vastamisega kogume punkte. Iga õige vastus annab ühe punkti. Kõige rohkem projekti jooksul punkte kogunud rühma/ klassi ootab projekti lõpus vahva üllatus! Koolivaheaja nädalatel (25.02.-3.03. ja 22.-28.04.) viktoriin peatub. Siis uusi nädala küsimusi ei ole.

18. veebruaril algab kaks konkurssi: projektipäeviku konkurss ja fotokonkurss. Mõlemad kestavad projekti lõpuni. Konkursitöödele esitavate nõuetega saate tutvuda linkide alt või uurides menüüst “Konkursid”. Linke projektipäevikutele võite saata meile kogu projekti jooksul (kuni aprilli lõpuni).

Kindlasti tuvuge menüü “Katse” alt katse käigu ja kogutavate katseandmetega. Sellelt lehelt leiate abitabeli, mille võite endale arvutisse salvestada või paberile printida. Katseandmeid ootame teilt projekti lõpus tagasi. Katseandmete edastamisest räägime siis, kui aeg on seda teha. 

Taimede ühine kasvatamise katse algabki 18. veebruaril. Esimesel projekti nädalal uurime tomatitaimi ja vajadusel kastame. Ümberistutamise ja väetamisega tasuks veel oodata. Taimed peavad esmalt uue eluruumiga harjuma. Väikestele tomatitaimedele võib juurde panna nummerdatud nimesildid. Need on hiljem abiks taimede väetamisel ja andmete kogumisel. Mida tähendab kollane ja mida punane kleeps potil? Seda saab teada katseandmete kogumise tabelist. Samuti on seal ette antud taimede nummerdamise süsteem. 

Menüüst “Kalender” leiate projekti kalendri, kus on kirjas tegevused, mis meid ees ootavad. Kalendrit täiendatakse  jooksvalt.

Kindlasti leidke projekti kodulehelt üles ka nädala nipp. See hakkab meil igal nädalal vahetuma.

Üks nõuanne! 
Ühinedes Facebooki grupiga “Tomatisõbrad” kindlasti vastake nõutud küsimustele. Administraator ei lisa gruppi ühtegi inimest, kes ei ole küsimustele vastanud. Tegemist on kinnise grupiga ja nii väldime projektiga mitteseotud inimeste sattumist gruppi. 

 

Projekti meeskond soovib kõigile sõpradele mõnusat kaasalöömist!