2017 mai

• 03.05 – Kursuse “Taimmaterjali paljundamine ja istikute kasvatamine” õppepäev. Kavas viljapuude istikutekooli rajamine. Aias töötamiseks riietuda soojalt.
  • 05.05 – Käisin vaatamas Tallinnas toimunud kutsevõistlusi Noor meister 2017, kus vastasin ka külastajate aiandusalastele küsimustele.
  • 08.05 – Aianduskooli õpilased alustavad Räpina ausamba pargi projektikohast taimestamast.
  • 10-13. 05 – Öökülmad kahjustavad kasvuhoones viinapuuvõrseid. Eestis kohati lumi.
  • 13.05 – Ristipalu kalmistule maeti aianduskooli matemaatikaõpetaja Astra Kuke (14.09.1933-28.12.2016) tuhk.
  • 15.05 – Külastame Urve Kaskaga viinamarjakasvatajaid Lõuna-Eestis: Annemäe talu istandik ja Jaak Eensalu pruulikoda, kasvuhoonete ehitaja Hans Toover Savernas. Janar Tilga kasvuhoones Vissis tegime suvist lõikust.
  • 17.05 – Kursuse “Taimmaterjali paljundamine ja istikute kasvatamine” õppepäev. Kavas puuviljataimede paljundamine ja tööd puukooliväljadel. Kas olete täitnud lüngad tabelis “Tööd viljapuude istikutekoolis“? Õhtupoolikul ekskursioon Juhani puukooli paljunduslaborisse.
  • 18.05 – Kursuse “Taimmaterjali paljundamine ja istikute kasvatamine” õppepäev. Kavas kloon- ja populatsioonsortide aretamine ning pookealused. Õppematerjal raamatus “Puuviljad ja marjad Eestis” 2010 või 2012.
  • 23.05 – Eda Grossi palvel õpetan täiendkoolituse õppijale Saksamaalt õunapuude võra lõikamist.
  • 24.05 – Sureb Räpina aukodanik, endine meie kooli õpetaja Ülo Zirnask. Matusetalitus 2.juunil 15.00 loomemajas.
  • 25.05 – Kursuse “Viinamarjakasvatus” kavas olnud 3. õppepäev lükkub jaheda kevade tõttu juunisse. Kavas istutamine ja suvine lõikus.
  • 26-27.05 – Hea kodu päevad Räpinas. Parki paigutatakse mälestuspink Ülo Zirnaskile.
  • 26.05 – Sirje Toodingule omistatakse tiitel Maa Sool hariduse valdkonnas.
  • Jahe maikuu. Viimane öökülm oli 17. mail, mis kahjustas viinapuude võrseid kasvuhoones ja kirsipuude õisi. Esimene äike 25. mail.

Rubriigid: Kroonika. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.