Jaanuari alguses teavitas Räpina Aianduskool üldsust algavast taimeprojektist “Sõprusetera” kooli kodulehel ja Facebookis. Alates 20. jaanuarist oli võimalik registreeruda taimeprojekti “Sõprusetera” osalejaks. Registreerumine lõppes juba sama päeva pärastlõunal, mil täitus planeeritud 300 rühma. Tänavu on taimeprojektis osalemas 321 klassi-rühma, 169-st asutusest (Joonis 1). Kokku on väikseid ja suuri osalejad koos juhendajatega 5842.

Joonis 1. Projektis “Sõprusetera” osalejate gruppide paiknemine.

 

Aianduskool saadab kõikidele osalejate gruppidele postiga projekti töökomplekti. Saadetised postitatakse veebruari esimesel nädalal, et kõik osalejad projekti alguseks pakid kätte saaks.

Kõikidele osalejatele pakuti võimalust töökomplektidele Räpinasse ise järele tulla. Aianduskool raamatukogust saab töökomplektid kätte 11.-13. veebruaril kell 10.00-15.00.

Ühe rühma töökomplekt koosneb kahest aedherne seemnepakist: üks pakk ‘Erme’ ja üks pakk ‘Valma’. Lisaks sisaldab töökomplekt ühte lillherne ‘Bijou’ seemnepakki. Aedherne seemneid on pakkides 12 tk, lillherne seemneid 3 tk.

Joonis 2. Sellised on “Sõprusetera” seemnepakid. Foto autor: Katrin Uurman.

 

ESIMESED SOOVITUSED

Seemnete külviga alustame 14. veebruaril. Kui sellel päeval seemneid ei ole võimalik külvata, siis võib seda teha veel järgmisel nädalal (17.-21. veebruaril). Kõiki tegevusi saab vaadata menüüst “Kalender“.

Kõikide gruppide juhendajatele tehakse projekti kodulehele sisenemiseks kasutajakontod. Kodulehele on tarvis kasutajakontoga siseneda nädala küsimustele (viktoriinile) vastamiseks, konkursitööde esitamiseks ja blogisse kommentaaride ning küsimuste lisamiseks. Kasutajakonto loomisest annab teile märku vastavasisuline e-kiri. Kuna veebikeskkond (WordPress), kuhu teile kasutajakonto tehakse, saadab teate välja automaatselt, võib see kiri jääda märkamatuks või rännata spämmi hulka. Selletõttu kontrollige oma postkasti.

TAIMEPROJEKTI MEESKOND SOOVIB KÕIGILE VÄIKESTELE JA SUURTELE SÕPRADELE PALJU RÕÕMU JA NUTIKUST 🙂