Kasvukoha ettevalmistamine ja istutamine
Pinnase ettevalmistamine enne istutamist on oluline töö, milles tehtavaid vigu ei ole hiljem võimalik parandada ega millegagi kompenseerida. Liialt rasketele (savistele) muldadele võib lisada liiva, neutraliseeritud freesturvast, samuti kergemat komposti. Liivastele muldadele võib lisada neutraliseeritud freesturvast, komposti ja raskemat, savikamat mulda. Vajadusel tuleb lisada mullale ka mõnda lubiväetist. Samuti liigniiskete ja seisva veega pinnase korral tuleb luua hea drenaaž. Selleks võib mulla hulka lisada jämedateralist liiva.
Tugevakasvulistele hostadele ettevalmistatud istutusauk peaks olema 90 cm läbimõõduga. Sügavus peaks olema 45 cm. Istutusaugu põhi kobestatakse ning auk täidetakse mulla ja orgaanilise aine seguga. Orgaanilise ainena võib kasutada komposti või turvast. Ka lehekõdu on selleks sobilik. Maa ettevalmistamisel korjatakse mullast välja kõik umbrohujuured.
Hostade taimi on tänapäeval võimalik enamasti hankida potitaimedena. Istutamisel on oluline, et juured saaksid enne istutamist veidi lahti harutatud. See parandab oluliselt taime juurdumist. Eriti oluline on juurte lahti harutamine siis, kui viimased on hakanud poti põhjas ringe tegema. Hosta taimed istutatakse samale sügavusele, nagu nad potis kasvasid. Potitaimi võib istutada kevadest sügiseni, kogu vegetatsiooniperioodi jooksul. Istutamiseks valida varjuline päev. Istutamise järel on oluline taimi kasta. See parandab juurdumist.
Litsenseeritud: Creative Commons Attribution Non-commercial Share Alike 3.0 License