Daily Archives: 25. March 2018

Tagasiside ÜL 5

Kõrreliste teema ülesandeks tuli täiendada ja parandada etteantud temaatiline tekst.

Tänan kõiki, kes on oma töö esitanud. Ametlik töö esitamise tähtaeg oli 18. märts.

Ülesannet lahendati mitmeti. Oli töid, kus parandused olid erineva värviga tähistatud ja valed väited läbi kriipsutatud. Oli ka töid, kus oli lihtsalt nn puhas, ühevärviline tekst. Mõningal juhul jäi tähelepanuta see, et teksti pealkiri vajas parandamist. Oli ka töid, kus libiseti enamjaolt teks-tist üle ning täidetid vaid lüngad. Muusse teksti eriti ei süvenetud, mistõttu jäidki vead sisse (nt kõrrelised kuuluvad heinaliste sugukonda; jutt kõrreliste paljundamisest varrepistikute ja suisa pistokstega jt). Sugukond heinalised on väljamõeldis ja kõrelisi ei saa ka kõige parema tahtmise juures pistokstega paljundada.

Tähelepanu tasuks ikka pöörata terminitele. Nii ei moodusta heintaimed kunagi põõsaid ja taimed ei idane.

Töös oli ka kohti, kus õigeid vastuseid on mitu, nt taimede nimetamine, kasvukohtade nimetamine. Samuti tuli valida taimede pildid, mille allkirjad olid juba olemas. Õisikutüüpide esitamiseks kasutati nii fotosid taimedest kui ka skeeme. Oli ka töö, kus oli teksti täiendatud enam kui ootasin. Kenasti oli välja toodud kõrrelisi puudutavad mõisted ja nende selgitused, nt tihedapuhmikuline kõrreline, hõredapuhmikuline kõrreline, pähik, pööris, sõkal jne. 

Minu poolt pakutavat paranduste ja täiendustega teksti saab vaadata siit. Palun võrrelge oma tööd minu poolt pakutavaga. Ülesande (teksti) lõppu lisage mitu parandust-täiendust oli veel lisaks tarvis teha. Kui parandusi-täiendusi polnudki tarvis teha ja kõik oli õige, tehke sellekohane märge. 🙂

Kõik õpilased, kes töö esitasid, said selle ka arvestatud. 🙂 Hinded on eKooli sisestatud. 

Õpilased, kes pole tänaseks (25. märts kell 12.15) kõrreliste tööd esitanud, saavad sel korral hoopis asendusülesande.

Vali endale 4 sümpaatset kõrrelist (kaks üheaastast ja kaks mitmeaastast) ning koosta nende kohta plakatid. Plakat peaks sisaldama valitud taimest vähemalt ühte pilti, taime eesti- ja ladinakeelset nime, ka sordi nime (kui tegemist on sordiga), taime mõõtmeid ja nõuded kasvukohale. Juurde võib lisada huvitavaid fakte ning haljastuses kasutamise võimalusi. Plakati võib koostada PowerPointis, Wordis või mõnes vastavas veebikeskkonnas (nt Canva, kasutusjuhend vms). Töö salvesta pildifailina või pdf-ina ja lae üles oma veebipõhisesse õpikeskkonda. 

Näide