Tagasiside esimesele tööle (lillepeenrad)

Lillepeenarde rajamise ja hooldamise teema ülesandes tuli koostada lillepeenra (püsililled, sh sibullilled) rajamiseks ja hooldamiseks vajalike tööriistade ja materjalide kataloog. Kataloog pidi sisaladama järgmist infot:

• tööriista nimi,
  • tööd (mille tegemisel soovitate kasutada),
  • kasutamise aeg,
  • pilt.

Kuna samade või sarnaste tööriistade valik on lai, tuli juurde lisada põhjendus, miks just väljapakutud tööriist või vahend valituks osutus.

Töö esitamise tähtajaks oli 5. aprill.

Tihti lähtuti töö koostamisel oma kogemusest. Enamasti valiti tööriistu Fiskarsi ja Gardena firmadelt. Vähem pakuti Wolf Garteni ja Joseph Bentley tooteid. Põhjusena toodi eelkõige välja kasutamise mugavust, ergonoomilisust, vastupidavust aga ka erksavärvilisust. 🙂 Tegelikult tähtsaimad tegurid ongi ju ühe tööriista valikul asjalu, et see oleks vastupidav, käepärane ja lihtsalt kasutatav.

Töö oli lahendatud mitmel eriviisil. Kasutatud oli nii tabelit, loetelu kui ka teksti. Ühe õpilase töö oli esitatud eraldi veebikeskkonnas, millele oli oma blogis viidatud. Töö nägigi välja, nagu kataloog. 🙂

Sisult oli töid mitmesuguseid. Tööriistad toodi välja nii suvalises järjekorras kui ka järjestati nii, nagu neid reaalselt vaja läheb. Oli väga põhjalikke töid, kus olid välja toodud kõikvõimalikud vahendid, mis püsikupeenra rajamisel ja hooldamisel võivad kasutusse tulla. Samas oli ka selliseid töid, kus oli lähtutud eelkõige peamistest vahenditest ja spetsiifilisemad olid kõrvale jäetud. Lisan siia sõnapilve, kus kajastuvad tööriistad ja muud vahendid, mis teie töödes täsitletud said. Mida suurem sõna, seda enam mainitud.

Kodutöödes nimetatud tööriistad ja vahendid

Töid lugedes selgus ka tõsiasi, et põhimõtteliselt samu tööriistu nimetavad erinevad tootjafirmad erinevalt. Nt peenraservalõikur, mida võib leida ka poolkuuraua, servalõikaja vms nime alt. Loodan, et tööd tehes, märkas seda igaüks.

Sissekande töö arvestuse kohta leiate eKoolist. Õpilased, kes peavad oma tööd täiendama, said minult vastavasisulise kommentari oma blogisse. Õpilased, kellel on tänaseks (12. aprill) töö esitama, peavad selle kindlasti ära tegema.

Lõpetuseks aga jagan teiega ühte videot ühedst tööriistast, mis on viimastel päevadel sotsiaalmeedias kommentaare ja arvamusi kogunud. Videot saab vaadata lingi alt. Video vaatamiseks ei ole tarvis mingit erikontot ega kuhugile n-ö sisse logima.