Esmaspäeval, 10. veebruaril läks esimene taimelaadung teele – Tartusse, Ida- ja Lääne-Virumaale, Jõgeva- ja Järvamaale ning Põltsamaale.
Niisugused nägid reisisellid välja:
Vastsaabunud tomatitaimedele tuleb leida soe ja valge kasvukoht. Parema veevarustuse tagamiseks tuleks taimekasset asetada vettpidavale alusele (suur taldrik, väike kandik vms). Taimede saabumisest 1. ja 2. nädalal on vaja neid ainult kasta. Väetamisega alustame alles 3. nädalal. Anname eelnevalt märku!!!
Enne kastmist tuleks kontrollida, kas kasvusubstraat (kasvusegu, milles on taimede juured, tavakeeles “muld”) on niiske sest niisket pinnast kasta ei ole vaja. Kui pinnas on katsudes kuiv, tuleb igale taimele anda ligikaudu 50 ml vett (s.o. veerand 200 ml teeklaasist). Kastmisvesi võiks olla toasoe. Soodne veetemperatuur on +20 kraadi. Sobilik oleks kastmisvett ühe päeva kannus seista lasta. Otse kraanist vett võttes, võib see jääda pisut külmaks. Kasta tuleks substraadi pinda, sest tomat vajab pinnaseniiskust. Kastmisel vältida lehtede märjakssaamist, sest tomatile ei meeldi kui lehed märjaks saavad.
NB! Kindlasti tasub taimede kastmisvajadust kontrollida reedel sest taimed kasvavad ka nädalavahetusel! Lõunapoolsel aknalaual on taimede kasv parem, kuid neid tuleb ka sagedamini kasta. Soojemas kasvukohas kipub muld kiiremini ära kuivama.