Kui inimlapsed on ilmale tulles sünnipingutusest punased ja siis muutuvad “valgeks” (meie rassi puhul), siis tomatibeebidega on täpselt vastupidi.
Tuletame meelde – 2 nädalat tagasi (20. jaanuaril) külvasime. Nädal tagasi (27. jaanuaril) olid seemned tärganud ja väikese valge varre otsa idulehed kasvatanud. Nüüd, jälle täpselt nädal hiljem (3. veebruaril) on taimebeebid mitte küll teab-mis pikemaks kasvanud, kuid nende vars on tükk maad tugevam ning punakas. Mõned eriti väledad on juba idulehtede kõrvale ka “päris-lehtesid” kasvatama hakanud.
Järgmisel pildil ongi õige pisut näha idulehtede vahelt kasvavat “päris-lehte”. Ja pildil klikates saad näha, kui karvaseks nad on läinud!
Kui kiirelt kasvamine edasi võib minna – palun, järgmisel pildil on võrdluseks täpselt nädal vanemad taimed:
Kuna oleme lubanud taimedele ka väetised kaasa anda – kahele taimele “mahe”, kahele “tavalise” väetise, siis käib aianduskoolis praegu suur väetiste ümberpakendamine.
Järgmistel piltidel pakendavad keskkonnakaitse eriala õpilased keskkonnakeemia tunnis ümber Kekkilä veeslahustuvat väetist Superex 12-5-27.
Kahele taimele piisab kogu kasvuperioodiks 7 grammist.
Niidugune näeb Kekkilä veeslahustuv väetist Superex 12-5-27 lähemalt vaadates välja:
Väetistega tuleb üsna täpselt ja hoolikalt ringi käia. Iga kotike saab kaasa tootjapoolse kasutusjuhendi. Ärge ehmuge, kui see tekst kättesaamisel väga keeruline tundub – kui õige aeg käes, räägime lähemalt 🙂
Lõpetuseks väike videoklipp sellest, kuidas maastikuehituse eriala õpilased pakendasid mullaõpetuse tunnis väetist YaraLiva Calcinit ning millised näevad tänased taimed välja läbi videokaamera silma: