Nädala nipp: Projekt on lõppenud. Suur aitäh kõigile aktiivse osalemise eest! Kasvata tomatitaimi ikka edasi, kuni suvepuhkuseni!


Videod

Kalender

Tegevuste kalendrit täiendatakse iga-nädalaselt.

Tegevuste kalender

Katse

Katse käigus uurime kuidas ja kui kiiresti kasvavad hariliku tomati sortide ‘Venus’ ja ‘Vilma’ taimed ning katsetame kahe erineva loodusliku väetise (GreenTOP Taimeramm ja Biolani Mereadruekstrakt) mõju taimede kasvamisele.

Katsega alustame 18. veebruari nädalal. Sellel nädalal uurime taimi ning teeme esimesed mõõtmised. Järgmisi tegevusi jälgi juba nii katseandmete kogumise tabelist kui ka tegevuste kalendrist.

Katseandmete kogumise tabel allalaadimiseks ja täitmiseks. 

Katseandmete edastamiseks täida ANKEET. Andmeid ootame 19. maini. 

TULEMUSED

Konkursid

Taimeprojekti “Tomatiõbrad” ajal toimub mitmeid konkursse. Nõuded leiad linkide alt.

Projektipäeviku konkurss. Nõuded. TULEMUSED
Fotokonkurss. Nõuded. TULEMUSED
I loomingukonkurss (meisterdamine). Nõuded. TULEMUSED
II loomingukonkurss (jutt, luuletus). Nõuded. TULEMUSED
III loomingukonkurss (joonistus, koomiks). Nõuded. TULEMUSED
Meemide koostamise konkurss. Nõuded. TULEMUSED

Viktoriin

Nädala küsimus nr 1

Iganädalane viktoriiniküsimus


Nädala küsimuste voor on lõppenud. Aitäh kõigile osalejatele!

TULEMUSED

Osalejad

Sellelt kaardilt näed projektis “Tomatisõbrad” osalejaid

Kontakt

Projekti “Tomatisõbrad” meeskonnaga saab kontakteeruda e-kirja teel: sobrad@aianduskool.ee

Otsi meid ka Facebookist – grupp “Tomatisõbrad”

Taimeprojekti “Tomatisõbrad” meeskond soovib kõigile osalejatele head katsetamisindu ja kannatlikkust tomatitaimede kasvatamisel!

Toetajad

Räpina Aianduskoolil on palju häid ja toredaid sõpru ja partnerettevõtteid kogu üle-eesti. Peamiselt seisneb partnerlus selles, et aianduskooli õpilased käivad ettevõtetes praktikal. Ettevõte võib aga omakorda praktikandist endale edaspidi tubli töötaja saada.

Projekti “Tomatisõbrad” toetavad ühel või teisel moel meie järgmised sõbrad:


Matogard OÜ
 asub Tori vallas Pärnumaal ja on 1994. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev ettevõte. Toodab  erineva koostise ja happesusega kõrge kvaliteediga BIO-kompostiga rikastatud mullasegusid. Matogard OÜ on Räpina Aianduskooli kauaaegne tubli sõber ja koostööpartner. Kõik projektis osalevate gruppide tomatitaimed on aianduskoolis ette kasvatatud Matogardi köögiviljamullasegus.


GreenTOP
on Kose vallas Harjumaal tegutsev vermikomposti baasil orgaanilisi väetisi ja mullaparandusained tootev ettevõte. Projektis katsetame GreenTOPi tooteid tomatitaimede kasvatamisel.

Umbes 1 km kaugusel Tartu Viljandi ringist Viljandi poole asub Jardini Aianduskeskus, mis oli valmis olema meie Tartumaa tomatisõprade taimede nn vahelaoks.
Jardini Aianduskeskusest leiab alati laia valiku toataimi, värskeid lõikelilli, keraamikat ja ümbrispotte, jooajalilli ja püsikuid, viljapuid ja marjapõõsaid, haljastuseks mõeldud puid-põõsaid, aiandus-lillendustarbeid (mullad, väetised, tööriistad jne), seemneid ja lillesibulaid, lemmikloomatoitu ja -tarbeid ning aiandusalast nõu.

Kodu- ja aianduskeskus Hortes avati 24. märtsil 2006 Tallinna linna piiril Pärnu maantee ääres. Sealt said oma taimed kätte Harjumaa tomatisõbrad.
Hortes on aianduskeskus, kus suur rõhk on eelkõige rikkalikul aiakauba valikul ning meeldival ja inspireerival ostukeskkonnal. Aianduskeskuse rajamisel on arvestatud taimedele parimate tingimuste loomist.
Hortesest leiab õitsvaid ja lehtdekoratiivseid toataimi, noortaimi, püsikuid ja istikuid, hekitaimi, laialdase valiku suvelilli ning loomulikult kõike, mis on vajalik viljapuu-, köögivilja- või tarbeaia rajamiseks istutusmullast aiatarvikuteni.  Valikus on kaubad linna- ja maakoju, nii tuppa kui õue, aga ka rõdule, terrassile ja kasvuhoonesse. Pakutakse ka erinevat hooajalist kodu- ja sisustuskaupa.


Taimede vahelaoks olid nõus olema meie suured sõbrad: 
C.R. Jakobsoni nimeline Torma Põhikool/Lasteaed (Linnutaja hoone)
Kohtla-Järve Noortekeskus
Rakvere Rohuaia Lasteaed
Roosna-Alliku Põhikool
Põltsamaa Ühisgümnaasium
Kohila Gümnaasium
Haapsalu Põhikool
Lihula Lasteaed
Pärnu Rääma Põhikool
Viljandi Lasetaed Midrimaa
Võru Kesklinna Kool
Valga Priimetsa Kool

Taimeprojekti meeskond tänab kõiki sõpru ja projekti toetajaid! 🙂