Nädala nipp: 20. märtsil algab kevad! Otsi sõbraga õuest kevade märke.

Videod

Kalender

Tegevuste kalendrit täiendatakse iga-nädalaselt.

Tegevuste kalender

Katse

Katse käigus uurime kuidas ja kui kiiresti kasvavad hariliku tomati sortide ‘Venus’ ja ‘Vilma’ taimed ning katsetame kahe erineva loodusliku väetise (GreenTOP Taimeramm ja Biolani Mereadruekstrakt) mõju taimede kasvamisele.

Katsega alustame 18. veebruari nädalal. Sellel nädalal uurime taimi ning teeme esimesed mõõtmised. Järgmisi tegevusi jälgi juba nii katseandmete kogumise tabelist kui ka tegevuste kalendrist.

Katseandmete kogumise tabel allalaadimiseks ja täitmiseks.

Konkursid

Taimeprojekti “Tomatiõbrad” ajal toimub mitmeid konkursse. Nõuded leiad linkide alt.

Projektipäeviku konkurss. Nõuded.
Fotokonkurss. Nõuded.
I loomingukonkurss (meisterdamine). Nõuded.
II loomingukonkurss (jutt, luuletus). Nõuded.
III loomingukonkurss (joonistus, koomiks). Nõuded.
Meemide koostamise konkurss. Nõuded.

Viktoriin

Nädala küsimusele vastamiseks ja blogides kommenteerimiseks peate logima sisse. Sellekohane info (kasutajanimi ja parool) on saadetud kõikidele juhendajatele e-posti teel individuaalselt.

LOGI SISSE

Nädala küsimus nr 4

Nädala küsimus nr 3

Nädala küsimus nr 2

Nädala küsimus nr 1

Blogid

Siit lehelt saad liikuda blogidesse, lugeda ülevaateid ja kokkuvõtteid nädala tegevuste kohta.

Projekti “Tomatisõbrad” meeskonnaga saab kontakteeruda e-kirja teel: sobrad@aianduskool.ee
Otsi meid ka Facebookist

OSALEJATE PROJEKTIPÄEVIKUD

ABI – korduma kippuvad küsimused

Sissejuhatus
Esimene nädal algab!
1. nädala kokkuvõte
2. nädala kokkuvõte
3. nädala kokkuvõte UUS!

Osalejad

Sellelt kaardilt näed projektis “Tomatisõbrad” osalejaid

Kontakt

Otsi meid ka Facebookist – grupp “Tomatisõbrad”

Taimeprojekti “Tomatisõbrad” meeskond soovib kõigile osalejatele head katsetamisindu ja kannatlikkust tomatitaimede kasvatamisel!

Toetajad

Räpina Aianduskoolil on palju häid ja toredaid sõpru ja partnerettevõtteid kogu üle-eesti. Peamiselt seisneb partnerlus selles, et aianduskooli õpilased käivad ettevõtetes praktikal. Ettevõte võib aga omakorda praktikandist endale edaspidi tubli töötaja saada.

Projekti “Tomatisõbrad” toetavad ühel või teisel moel meie järgmised sõbrad:

Matogard OÜ
 asub Tori vallas Pärnumaal ja on 1994. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev ettevõte. Toodab  erineva koostise ja happesusega kõrge kvaliteediga BIO-kompostiga rikastatud mullasegusid. Matogard OÜ on Räpina Aianduskooli kauaaegne tubli sõber ja koostööpartner. Kõik projektis osalevate gruppide tomatitaimed on aianduskoolis ette kasvatatud Matogardi köögiviljamullasegus.

GreenTOP
on Kose vallas Harjumaal tegutsev vermikomposti baasil orgaanilisi väetisi ja mullaparandusained tootev ettevõte. Projektis katsetame GreenTOPi tooteid tomatitaimede kasvatamisel.

Umbes 1 km kaugusel Tartu Viljandi ringist Viljandi poole asub Jardini Aianduskeskus, mis oli valmis olema meie Tartumaa tomatisõprade taimede nn vahelaoks.
Jardini Aianduskeskusest leiab alati laia valiku toataimi, värskeid lõikelilli, keraamikat ja ümbrispotte, jooajalilli ja püsikuid, viljapuid ja marjapõõsaid, haljastuseks mõeldud puid-põõsaid, aiandus-lillendustarbeid (mullad, väetised, tööriistad jne), seemneid ja lillesibulaid, lemmikloomatoitu ja -tarbeid ning aiandusalast nõu.

Kodu- ja aianduskeskus Hortes avati 24. märtsil 2006 Tallinna linna piiril Pärnu maantee ääres. Sealt said oma taimed kätte Harjumaa tomatisõbrad.
Hortes on aianduskeskus, kus suur rõhk on eelkõige rikkalikul aiakauba valikul ning meeldival ja inspireerival ostukeskkonnal. Aianduskeskuse rajamisel on arvestatud taimedele parimate tingimuste loomist.
Hortesest leiab õitsvaid ja lehtdekoratiivseid toataimi, noortaimi, püsikuid ja istikuid, hekitaimi, laialdase valiku suvelilli ning loomulikult kõike, mis on vajalik viljapuu-, köögivilja- või tarbeaia rajamiseks istutusmullast aiatarvikuteni.  Valikus on kaubad linna- ja maakoju, nii tuppa kui õue, aga ka rõdule, terrassile ja kasvuhoonesse. Pakutakse ka erinevat hooajalist kodu- ja sisustuskaupa.

Taimede vahelaoks olid nõus olema meie suured sõbrad:
C.R. Jakobsoni nimeline Torma Põhikool/Lasteaed (Linnutaja hoone)
Kohtla-Järve Noortekeskus
Rakvere Rohuaia Lasteaed
Roosna-Alliku Põhikool
Põltsamaa Ühisgümnaasium
Kohila Gümnaasium
Haapsalu Põhikool
Lihula Lasteaed
Pärnu Rääma Põhikool
Viljandi Lasetaed Midrimaa
Võru Kesklinna Kool